تشخیص پسته تازه و مرغوب از نامرغوب

تشخیص پسته مرغوب

آجیل ، به ویژه پسته و بادام ، همیشه جز اصلی ترین موارد پذیرایی در جشن ها و شادی های ما بوده است. پسته ایرانی سلطان میوه های خشک است که نبود آن در آجیل بسیار مشهود است و شاید به عبارتی آجیل به خاطر پسته شناخته شود. بنابراین، یافتن پسته با کیفیت خوب نگرانی همه کسانی است که آجیل خوب و خوشمزه را دوست دارند. اگر چه ما می دانیم که تشخیص پسته تازه و مرغوب چگونه است و با هر نوع ترفندی تشخیص می دهیم، اما با وجود بیش از 90 نوع پسته مختلف، خرید پسته با کیفیت بالا حتی برای افراد حرفه ای آسان نیست.

اگر به دنبال یک میان وعده مغذی و پر از پروتئین ، فیبر و آنتی اکسیدان هستید ، پسته انتخاب خوبی برای شماست. پسته دارای فواید زیادی برای سلامتی است ، از جمله کاهش وزن ، بهبود سلامت روده و کاهش سطح کلسترول و قند خون. طرز تهیه ، طعم و بسته بندی پسته از نکات مهمی است که در خرید پسته با کیفیت باید به آنها توجه کنید. به این ترتیب برای تهیه پسته با کیفیت باید بدانید که چگونه آنها را تشخیص دهید.

ویژگی ها و نحوه شناسایی پسته با کیفیت

یکی از مهمترین ویژگیهای پسته مرغوب شکل ظاهری آنها است. خوشبختانه پسته های تراریخته هنوز در بازار موجود نیستند ، بنابراین از نظر ظاهری به راحتی قابل شناسایی هستند. در ظاهر پسته خام ، البته مطمئن شوید که پوسته بالایی پسته به رنگ استخوانی و بدون لکه باشد. همچنین اندازه شکاف پسته باید نرمال باشد ، خیلی بسته نباشد ، این نشان دهنده نارس بودن ، و نه خیلی باز بودن است که در آن هسته پسته شل است و نشان دهنده آبخندان بودن پسته است.

هرچه مغز پسته به زرد یا سبز تیره نزدیکتر باشد ، خوشمزه تر است. البته برخی از گونه های پسته مانند پسته احمد آقایی روی سطح مغز پوسته نرم بنفش دارند که در زیر سبز زمرد بنفش است. اطمینان حاصل کنید که مغز پسته تازه است ، یعنی نه چروک و کم رنگ و نه نرم و کپک زده است. اگر نرم باشد ، به این معنی است که رطوبت زیادی دیده است.


نحوه تشخیص پسته تازه با کیفیت

احتمالاً اولین روشی که برای شناسایی مواد غذایی به ذهن خطور می کند آزمایش آن است. آزمایش آجیل نیز روش خوبی است ، اما موثر نیست. اول اینکه ، آنها دانه های زیادی هستند که به صورت جداگانه قابل آزمایش نیستند و دوم این که فروشندگان معمولاً اجازه آزمایش پسته را به خریدار نمی دهند. اما اکنون اگر خوش شانس هستید و چنین شرایطی برای شما فراهم شده ، مطمئن شوید که پسته خیلی طعم دار نیست. به عنوان مثال ، نباید خیلی شور یا خیلی تند باشد که طعم اصلی آن قابل تشخیص نباشد.

تشخیص پسته تازه

به دلایل واضح توصیه می شود اگر پسته خیلی شور و بو داده دوست دارید پسته خام تهیه و در خانه طعم دار کنید. طعم دادن به پسته معمولاً روش خوبی برای پنهان کردن شکل و طعم پسته های قدیمی است که بوی کهنگی را نمی دهد. به عنوان مثال ، با کمی زعفران ، آب لیمو ، نمک ، فلفل و برخی ادویه های معطر ، به راحتی می توانند پسته های قدیمی را با انواع تازه جایگزین کنند.

البته فراموش نکنیم که پسته های شور و خوش طعم آنقدر چشمگیر هستند که حتی اگر قدیمی هم باشند ، نمی توان از آن بگذریم. اما توجه داشته باشید که پسته به دلیل پوسته استخوانی بهترین مکان برای جمع آوری قارچ است و شاید بتوانید از خرید پسته های رنگارنگ و لعاب دار که طعم اصلی آنها در زیر همه این مواد افزودنی پنهان است ، خودداری کنید.

در مطلب بعدی در مورد دیگر روش های تشخیص پسته تازه خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

دیدگاه شما
0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.